Filmowy "Fokus na uśmiech" czeka na Was!

Zapraszamy do udziału w filmowym projekcie 21. Biennale Sztuki dla Dziecka.

Zadaniem uczestników będzie realizacja pod opieką artystyczną profesjonalnego reżysera kreatywnego dokumentu filmowego, próbującego pokazać co w sztuce budzi śmiech najmłodszego odbiorcy, co bawi i cieszy dziecięcą widownię. Inspirację czy ilustrację tematu stanowić będą wydarzenia 21. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu.

Grupę (10 – 12 osób, w wieku 16 - 21 lat) wyłonimy na postawie nadesłanych zgłoszeń. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie mailem na adres: msuchanecki@alekino.com, w terminie do 30 marca, krótkiej deklaracji uczestnictwa zawierającej : imię i nazwisko, datę urodzenia, dane kontaktowe, informacje o szkole/uczelni oraz  krótki opis swoich zainteresowań, umiejętności filmowych, uzywanego sprzętu itp.

Młodzi filmowcy przygotowani wcześniej  (przełom kwietnia/maja) oraz prowadzeni przez reżysera i operatora kamery wyruszą (od 29 maja do 4 czerwca) w miejsca imprez festiwalu sztuki by okiem kamery zarejestrować relacje i emocje powstające podczas spotkaniu najmłodszych z różnymi dziedzinami sztuki. Spróbują także nagrać wypowiedzi artystów i ich widzów, towarzyszące wybranym wydarzeniom artystycznym.

Powstały film dokumentalny nie ma stanowić filmowej dokumentacji czy rejestracji wydarzeń i imprez biennalowych. Powinien byś próbą uchwycenia i pokazania specyficznych  relacji i związków komizmu w sztuce w kontakcie z jej najmłodszymi odbiorcami.

Kinowa premiera filmu odbędzie się w grudniu, podczas  35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu.

Opiekunowie artystyczni:

Igor Mołodecki - reżyser i scenarzysta. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z TVP, dla której zrealizował film fabularny, kilkanaście spektakli telewizyjnych oraz wiele filmów dokumentalnych i reportaży. Laureat wielu nagród festiwalowych, m.in. w Los Angeles, Seulu, Wiedniu, Poznaniu i Krakowie. Członek zarządu krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wieloletni opiekun artystyczny grup warsztatowych projektu – warsztatów  filmowych dla  dzieci i młodzieży Wielka Przygoda z Filmem w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Właściciel studia filmowego ITM FILM.

Janusz Piwowarski - operator kamery - tajniki pracy poznawał od stanowiska pomocy w zawodzie filmowym do operatora kamery.  Autor zdjęć do filmów telewizyjnych, dokumentalnych i reklamowych.Instruktor filmowy 1. kategorii - prowadzi warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Współautor i współpracownik Wielkiej Przygody z Filmem - projektu warsztatowego Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Koordynator projektu: Marian Suchanecki

msuchanecki@alekino.com, tel.  61 64 64 486, 503 108 159