Panel MASTERCLASS już za nami

Zapraszamy do lektury podsumowania autorstwa organizatorek wydarzenia.

Piątkowe popołudnie na Scenie Wspólnej upłynęło w prawdziwie niecodziennej atmosferze. Pasjonaci kina, filmu, sztuki, wszelkich twórczych działań spotkali się by posłuchać doświadczeń Mistrzów wyżej wymienionych dziedzin. A wszystko zaczęło się od snu… „Snu nocy nie tylko letniej”. To był czas odkrywania świata osób z niepełnosprawnością, ale w sferze uczuć, przyjaźni i dobrych emocji. To był czas kiedy poszczególne kadry filmu jakby same się malowały i układały w opowieść o ludziach i losie, który wciąż się zmienia…W tą podróż wyruszyliśmy z reżyserem Jackiem Filipiakiem. Dzięki festiwalowi wciąż w tej wspólnej podróży jesteśmy. Film to taka dziedzina sztuki gdzie czas zatrzymuje się i jednocześnie pokazuje zmianę. Do świata filmu związanego z szeroko rozumianą niepełnosprawnością zabrał nas prof. Wojciech Otto. Pokazał tematy trudne, odważne i pozwolił nam upewnić się, że mimo stereotypów dotyczących wszelkich naszych „inności” ważna jest tylko prawda o drugim człowieku. Wśród wielu słów, opinii, inspiracji które padły podczas tego spotkania, na koniec znów pojawił się sen. Pan dr Piotr Pławuszewski zabrał nas ponownie do świata „Snu nocy nie tylko letniej” opowiadając
o ludziach, losie, o tym, że życie się zmienia, pełne jest muzyki. Opisał to, co bardziej czuliśmy tworząc ten film, a nie do końca umieliśmy nazwać.

Teraz mając głowy pełne pomysłów, dobrych myśli kontynuujemy naszą codzienność by zaprosić Wszystkich do spotkania na II Festiwalu Filmów nieCodziennych 13 maja 2016 r w Nowym Kinie Pałacowym w CK Zamek w Poznaniu.

P.S. Z całego serca dziękujemy Centrum Sztuki Dziecka za wsparcie naszej inicjatywy, wyrozumiałość i współtworzenie.

Kinga Malik – Gunia i Ewa Woźniak

I my dziękujemy!