Trwają próby do nowego przedstawienia

Od wrzesnia trwają próby do pierwszej premiery w tym sezonie teatralnym Centrum Sztuki Dziecka na Scenie Wspólnej. Będzie to druga, po spektaklu "Feniks powraca do domu", koprodukcja CSD i Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Reżyseruje Jerzy Moszkowicz, a postaci kreują aktorzy: Maria Rybarczyki i Radosław Elis.


PRAPREMIERA POLSKA 14 listopada 2014Plakat autorstwa Pauliny Wyrt

Olbrzymek

(L'Ogrelet)


Suzanne Lebeau

Przekład: Ewa Umińska

Reżyseria: Jerzy Moszkowicz

Scenografia: Jakub Psuja

Muzyka: Patryk Zakrocki

Kostiumy: Angelina Janas-Jankowska

Konsultacja choreograficzna: Paulina Wycichowska

Asystentka reżysera: Izabella Nowacka

Występują: Maria Rybarczyk, Radosław Elis

Tańczy: Paulina Wycichowska

Głosy z offu:   
Wokal: Aneta Jankowska


Jesteś taki duży jak mój tata powiedziały dzieci i pobiegły bawić się na boisko. Siedziałem w ławce sam przez całą przerwę.”

Szymek nie jest taki sam jak dzieci z jego szkoły. W czym tkwi jego „inność”? We wzroście? Tylko czy ma on aż tak DUŻE znaczenie?

Szymek w grudniu skończył 6 lat. Jest pilnym uczniem, odważnie stawia swoje pierwsze litery na kartkach nowego zeszytu. Jest silny. Mieszka razem z mamą w drewnianym domu na skraju lasu. Lasu, który pełen jest wilków, myśliwych, płochych zajęcy i dziwnych zapachów, które niezmiernie pociągają chłopca. Lasu, w którym w środku zimny można znaleźć krzak kwitnącej róży… Lasu, w którym, jak to w baśni bywa,  zdarzyć się może wszystko.

Przedstawienie dla dzieci od 11 lat.


Uprzejmie przepraszamy za zmianę terminu premiery z 13 listopada, wcześniej został podany taki termin. 

14 listopada odbędą się dwa spektakle premierowe: premiera szkolna o godz. 10.00 oraz premiera dla zaproszonych gości o godz. 18.00.

O kolejnych spektaklach poinformujemy wkrótce.