Wakacje z Leonardem 2013

śr., 03/07/2013 do wt., 09/07/2013

Poszukiwacze, wynalazcy, artyści, ekolodzy, kulinarni eksperymentatorzy! Pasje można rozwijać nawet w wakacje, poznawać nowe dziedziny najlepiej w wolnym czasie, zapraszamy zatem na kolejną edycję wyjątkowych warsztatów w ramach WAKACJI Z LEONARDEM. Podczas pięciu dni zajęć działać będziemy w różnych dziedzinach i na różne sposoby. Zapraszamy do udziału w całym cyklu lub w wybrane dni. Wiek uczestników od 7-12 lat.

Wakacje z Leonardem 2012, fot. Katarzyna Owsianna

 

  • 3.07.2013 (środa)

MONIKA TYMICKA

Mój przyjaciel – mapet

Warsztaty polegają na stworzeniu przez dziecko, swojej plastycznej wizji lalki - mapeta. Ma ona uosabiać zewnętrzny (fryzura, oczy, ubranie) i wewnętrzny (cechy charakteru) portret przyjaciela.
Zabawa ma rozwinąć w dziecku zmysł obserwacji, zdolności plastyczne, koordynację ruchową (animacja).
Na wstępie zaprezentowane zostaną lalki z różnym charakterem i o różnym wyglądzie. Następnie odpowiemy sobie na pytanie jaki będzie nasz nowy przyjaciel. Wykonanie lalki - przyjaciela, z uwzględnieniem podanych wcześniej cech to już finał spotkania.

 

  • 4.07.2013 (czwartek)

 JOANNA KRZYŻANEK

Wakacyjne spotkanie z Cecylką Knedelek

Cecylka Knedelek to dziewczynka, która mieszka w Starym Knedelkowie, przy ulicy Naleśnikowej 5. Ma niebieskie oczy i „pomidorowe włosy”, które czesze w kitki lub kucyki. Dziewczynka potrafi przeskakiwać przez strumyk, rozwieszać pranie na lince, chodzić po kałużach, piec babeczki z czereśniami, przygotować herbatkę na przeziębienie, szyć gałgankowe lalki, rysować zielone ptaki i liczyć do miliona. Bardzo lubi czytać książki, sadzić kwiatki i odpoczywać w hamaku…A my spotkamy się Cecylią w Leonardowej kuchni.

 

  • 5.07.2013(piątek)

 NATALIA ADAMCZYK

Zielony recykling

Jak wyczarować kulinarne cuda z resztek warzyw, jakie często zalegają nam w lodówce? Co zrobić z gruszki i pietruszki? Czy kotlet z marchewki to jakiś żart? No i czy zielona jak trawa zupa może być jadalna? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatu kulinarnego, mającego na celu maksymalne uruchomienie naszej wyobraźni przy minimalnym zasobie produktów, jakie mamy pod ręką.  Połączymy przyjemne z pożytecznym – radość z wymyślania i odkrywania nieszablonowych przepisów oraz praktyczne umiejętności recyklingu żywności kuchni. Będzie ciekawie, smacznie, zdrowo, a przy okazji – ekologicznie.

 

  • 8.07.2013 (poniedziałek)

RAFAŁ IGIEL

Nowe pomysły potomków Leonarda

Co to jest wynalazek? Czy wszyscy możemy zostać odkrywcami? Warsztaty przybliżą młodym uczestnikom proces powstawiania wynalazków: od pomysłu do realizacji. Z materiałów dostępnych w epoce Mistrza Leonarda powstaną nowe, współczesne zaskakujące maszyny, machiny, obiekty, które pewnie znajdą zastosowanie dopiero za setki lat…

 

  • 9.07.2013 (wtorek)

ELŻBIETA SZYMAŃCZUK

Atomowe światy

Świat jest zbudowany z malutkich drobinek-atomów. Każdy człowiek to wielki zbiór atomów. Na warsztatach każdy wyobrazi sobie, że jest takim atomem. Jedynym, niepowtarzalnym i wyjątkowym. W naszej wyobraźni możemy być kim chcemy i przedstawić siebie jak chcemy. Po zaprezentowaniu materiałów plastycznych potrzebnych do wykonania własnej konstrukcji, powstaną szkice, a następnie przestrzenne prace.

Data: 3,4,5,8,9 lipca
Godzina: 10.00 i 12.00
Czas trwania: 1,5 h
Miejsce: sala 213, II piętro, CK Zamek
Wiek uczestnika: 7-12 lat
Wstęp: 10 zł, bilety dostępne od 24 czerwca w kasie CK Zamek, godz. 10.00 - 21.00, tel. 61 64 65 260
Kontakt: Agata Felikszewska-Igiel, tel.  61 64 64 475

 

Wakacje z Leonardem 2012