Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU

 

 

 

OKO KALEJDOSKOPU to projekt, którego celem jest gromadzenie unikalnej twórczości dzieci, realizujących samodzielnie lub pod opieką profesjonalistów, autorskie filmy animowane. Ta twórczość zasługuje na uwagę i szeroką platformę prezentacji, dlatego nadesłane na Przegląd filmy są prezentowane na dużych ekranach nie tylko w miejscu, w którym odbywa się Przegląd, ale również w kilku instytucjach kultury w całym kraju. Widzami są rówieśnicy autorów. Gromadzenie i prezentowanie tych filmów ma również ogromne znaczenie dla rozwoju projektów i działań edukacyjnych związanych z animacją. Jest bowiem kalejdoskopem, w którym mieszają się i mienią różne style, techniki i pomysły - inspirując i pobudzając do twórczego działania zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Organizator: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Miejsce: Nowe Kino Pałacowe

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 kwietnia 2016 roku. Czekamy na filmy i zapraszamy do Poznania!

Regulamin OKO KALEJDOSKOPU 2016 (do pobrania)

Karta zgłoszenia OKO KALEJDOKSOPU 2016 (do pobrania)

Partnerzy w 2016 roku:

Akademia Sztuki w Szczecinie

Filmoteka Narodowa w Warszawie

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu

Muzeum Kinematografii w Łodzi 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuchołazach

Stowarzyszenie Kopalnia Aktywności w Bytomiu

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieniu Pomorskim

Zespół Szkół Społecznych STO w Szczecinku

Pracownia Komuny Paryskiej 45 w ramach projektu „Wrocław – wejście od podwórza” / WROCŁAW 2016 Europejska Stolica Kultury


 

Patronat: Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA


Patronat medialny:

 

 

Relacja z wydarzeń w 2015 roku: OKO KALEJDOSKOPU 2015

Informacje:

Agnieszka Krajewska
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
tel. 61 64 64 478; 506 872 354
akrajewska@csdpoznan.pl

Filmy nagrodzone w 2015 roku:

GRAND PRIX dla filmu „OPOWIEŚĆ O UCHODŹCACH” zrealizowanego przez dzieci na warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zdolności Dzieci i Młodzieży im. A. Gołąba w Zgierzu.

 

I NAGRODA w kategorii najlepszy film indywidualnych autorów, który powstał bez opieki profesjonalistów dla filmu „MORSKA PRZYGODA” Marcela Harasimowicza.

 

I NAGRODA w kategorii najlepszy film indywidualnych autorów, który powstał pod opieką profesjonalistów dla filmu „WĄŻ MORSKI” Szymona Ruczyńskiego.

 

I NAGRODA w kategorii najlepszy film kilku autorów, który powstał bez opieki profesjonalistów dla filmu „TAM GDZIE SĄ GRZYBY, TAM JEST PRZYGODA” Marty Harasimowicz i Julity Michalak z Koła Filmowego w Szkole Podstawowej nr 17 w Zespole Szkół Ogólnokształcących 3 w Gorzowie Wielkopolskim.

 

I NAGRODA w kategorii najlepszy film kilku autorów, który powstał pod opieką profesjonalistów dla filmu „WILCZE JAGODY” zrealizowanego przez dzieci na warsztatach „Animator jutra” w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

 

Pozostałe filmy Przeglądu można zobaczyć TUTAJ